Akademie Klasy Ekstra - Funinio

Piłkarski dzień! Tak w skrócie można podsumować piłkarską środę w naszym wykonaniu. Od godziny 9:30 braliśmy udział w Zabrzu w imprezie organizowanej przez Ekstraklase S.A wraz z Górnikiem Zabrze. Piłkarskie miasteczko, gdzie było wiele atrakcji sportowych, sportowych wyzwań gdzie można było rywalizować indywidualnie czy zespołowo, ze swoimi kolegami czy z innymi drużynami. Bramki, boiska, testy szybkości, zabawy techniczne, pojedynki na małych boiskach do tego przeznaczonych, strefy gdzie mogliśmy sprawdzić stan swojego zdrowia oraz, przede wszystkim, turniej Funinio.

W jednej z konkurencji indywidualnych wyróżniony został Mateusz Gamoń, któremu jako jednemu z niewielu obecnych na imprezie zawodników udało się ze znacznej odległości trafić do małej bramki. Jednak jako jedyny z naszej drużyny trafił! Trener trafił tylko w ...słupek:P

To co nas interesowało najbardziej to oczywiście turniej Funinio. W rywalizacji wzięło udział 12 zespołów 4 osobowych. Wszystkie drużyny zostały podzielone na 3 grupy. Nasze dwie drużyny rywalizowało w grupie B i C. Drużyna z grupy B dwa mecze wygrała, jeden zremisowała, zaś drużyna z grupy C dwa mecze wygrała a jeden przegrała. Następnie drużyny zostały znów podzielone na grupy i tym razem nasze zespoły spotkały się w jednej grupie. Na szczęście padł sprawiedliwy remis 3:3 :) Zaś w pozostałych spotkaniach jedna drużyna wygrała a druga przegrała z drużyną Górnika Zabrze. Prócz wspomnianych gospodarzy, rywalizowaliśmy między innymi z zespołami MSPN Górnik Zabrze, GFS Gliwice, Gwarek Tarnowskie Góry, KS Szczerbice.

Dzień jak najbardziej udany, pogoda dopisała, humory również. A na koniec udało się również zdobyć zdjęcia z piłkarskimi idolami, na których swoje autografy złożyli zawodnicy Górnika Zabrze.

W galerii pojawiły się pierwsze zdjęcia z Zabrza, które będą sukcesywnie uzupełnianie dzięki uprzejmości Pana Kryszczaka oraz portalu www.ekstraklasa.org, na której również pojawi się relacja z Zabrza.

Powiązana galeria: