Oferta edukacyjno-sportowa

Cały czas trwają zapisy do naszej drużyny, wszystkich chętnych 3-klasistów z roczników 2008 oraz 2009 serdecznie zapraszamy na nasze zajęcia. Nie ważne czy już grasz gdzieś w klubie czy może grałeś tylko na orliku. Nie ważne! Przyjdź, sprawdź się i sam podejmiesz decyzję czy chcesz spróbować sił w naszej drużynie i naszym klubie. Co mamy my a czego nie mają inne kluby z naszego regionu? To rozgrywki S9, czyli rozgrywki najlepszych drużyn na Śląsku w naszym roczniku.

Klub Piłkarski RKP ROW Rybnik, wraz z Szkołą Podstawową nr 31 w Rybniku, przygotował ofertę edukacyjno-sportową dla chłopców rocznika 2008 oraz 2009 chodzących aktualnie do 3 klasy, a od września wybierających się do 4 klasy szkoły podstawowej. Aby umożliwić kontynuacje edukacji z równoczesnym rozwojem sportowym, pragniemy zaprosić i zachęcić wszystkich Zawodników wraz z Rodzicami do klasy sportowej o profilu piłki nożnej, pod patronatem RKP ROW Rybnik.

W ramach dodatkowych zajęć sportowych, po za treningiem piłkarskim odbywać się będą zajęcia Judo, Aerobiku oraz zajęcia na Basenie. Zajęcia piłkarskie będą odbywały się po lekcjach na obiektach szkoły, aby umożliwić udział w zajęciach Zawodnikom rocznika 2008, którzy aktualne chodzą już do klasy 4 Szkoły Podstawowej.

Wychodząc na przeciw obawą Zawodników i ich Rodziców, pragniemy umożliwić im wspólne dalsze kontynuowanie przygody piłkarskiej w ramach Drużyny Piłkarskiej, którą już wspólnie tworzą. Zajęcia piłkarskie będą się odbywały 3-4 razy w tygodniu po zakończonych lekcjach (czyli około godziny 16:00), i będę prowadzone przez 2-3 Trenerów (ilość Trenerów uzależniona od liczebności zespołu). Trener Krzysztof Podleśny będzie kontynuował swoją pracę z Zawodnikami jako Trener Klubowy, zaś Trenerem Szkolnym miałby zostać Trener Mateusz Kurc. Dzięki połączeniu zajęć Drużyna, która już jest będzie swoją wspólną przygodę kontynuowała, a poprzez większą ilość zajęć sportowych, podniesienie poziomu sportowego oraz poprawy jakości sportowej. Zespoły reprezentujące klub RKP ROW Rybnik będą uczestniczyły w rozgrywkach ŚlZPN, zaś najlepsi Zawodnicy będą mieli możliwość rywalizowania z najlepszymi Zawodnikami i Klubami na Śląsku w ramach rozgrywek S9 (nieformalna liga najlepszych klubów na Śląsku).

Warto nadmienić iż w innych ośrodkach wiodących, gdzie kładzie się duży nacisk na szkolenie młodzieży, podobne rozwiązana są stosowane od wielu, wielu lat. Podbeskidzie Bielsko-Biała, Rekord Bielsko-Biała, TS Polonia Bytom, Stadion Śląski, GKS Katowice oraz wiele innych klubów w regionie, prowadzą już klasy sportowe na poziomie 4 klas szkół podstawowych, a nie raz nawet już w pierwszych trzech latach edukacji szkolnej.

Dlatego Szkoła Podstawowa nr 31 wraz z Klubem Piłkarskim RKP ROW Rybnik, chcąc podnieść jakość szkolenia piłkarskiego, chcąc stworzyć warunki dla wychowania i wyszkolenia następnych reprezentantów Polski (m. in.: Bartłomiej Slisz -absolwent szkoły i wychowanek RKP ROW Rybnik i KS ROW 1964 Rybnik, dziś KGHM Zagłębie Lubin - ekstraklasa, Sebastian Musiolik, absolwent szkoły i wychowanek RKP ROW Rybnik i KS ROW 1964 Rybnik, dziś KS ROW 1964 Rybnik - 2 liga, Paweł Mandrysz - absolwent szkoły i wychowanek RKP ROW Rybnik i KS ROW 1964 Rybnik, dziś GKS Katowice - 1 liga, Michał Buchalik - absolwent szkoły i wychowanek RKP ROW Rybnik i KS ROW 1964 Rybnik, dziś Wisła Kraków - ekstraklasa), chcę umożliwić i stworzyć odpowiednie warunki do rozwoju przede wszystkim edukacyjnego a także i sportowego.

Dlaczego warto dziecko posłać do szkoły sportowej? Na to pytanie bardzo łatwo znaleźć odpowiedź w Internecie, gdzie pełno jest artykułów, tłumaczących sens oraz korzyści płynące z uczęszczania do klasy sportowej. Warto również nadmienić iż w Szkole Sportowej uczniowie Klas Sportowych mają najlepsze wyniki edukacyjne w swoich rocznikach, osiągając najlepsze wyniki na tle rówieśników z równoległych klas.

Wyzwanie dla Zawodnika i Rodziców jakie na siebie biorą wybierając się do klasy sportowej na pewno wymaga wielu wyrzeczeń i postanowień. Na pewno niosą ze sobą również wiele problemów, chodźby problemy logistyczne. Dlatego Dyrekcja Szkoły Podstawowej chcąc wyjść na przeciw obawom w jaki sposób dzieci z dalszych rejonów miasta mogą dotrzeć bezpiecznie do szkoły, ze swojej strony oferuję możliwość zakupienia na tańszych warunkach biletu miesięcznego, upoważniającego do korzystania z komunikacji miejskiej, oraz wystąpienie przez Szkołę i Klub do Urzędu Miasta Rybnika i Związku Transportu Zbiorowego o stworzenie odpowiednich linii komunikacyjnych, tak by dzieci spokojnie, jednym połączeniem i w miarę sprawnie mogły dostać się z własnego miejsca zamieszkania do Szkoły, gdzie również będą odbywały się zajęcia sportowe, tak by w jednym miejscu móc, nie przemieszczając się, odbywać zarówno edukację jak i szkolenie sportowe.

Ów oferta skierowana jest zarówno do Zawodników RKP ROW Rybnik jak i Zawodników innych ościennych klubów, chcących podnieść swoje umiejętności, marzących o wspaniałej piłkarskiej przygodzie, która może zaprowadzić czy to na najlepszy poziom ligowy czy nawet reprezentacyjny.

Osoby zainteresowane, bądź mające jakiekolwiek wątpliwości, zmartwienia i obawy dotyczące zapisania Syna do Klasy Sportowej, swoje pytania mogą kierować do Trenerów Krzysztofa Podleśnego (512704897) Mateusza Kurc (725301266).