Relacja z pierwszego dnia "II Festynu Piłkarskiego z okazji Dni Knurowa"

Za nami pierwszy dzień zmagań piłkarskich w międzynarodowym turnieju piłki nożnej w Knurowie. Pierwotnie turniej zaplanowany był na 16 zespołów (dwie grupy po 8), jednak turniej został zwiększony do 18 zespołów, przez to w grupie rywalizowaliśmy z 8 drużynami. Po losowaniu trafiliśmy do grupy B, by zmierzyć się kolejno z: Raków Częstochowa, SFC Opava (Czechy), Stal Mielec, Rozwój Katowice, APN Knurów, AS Progres Kraków, Gwarek Zabrze, Orzeł Mokre.

Pierwszy dzień turnieju to rozgrywki w grupach A i B, spotkania systemem "każdy z każdym". Drugi dzień turnieju to rywalizacja w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Cztery najlepsze drużyny z obu grup oraz drużyna z piątego miejsca, która ma lepszy bilans, stworzą drugiego dnia grupę Ligi Mistrzów. Pozostałe zespoły stworzą Ligę Europy.

Nasz zespół uzyskał pierwszego dnia następujące wyniki:

Raków Częstochowa - RKP 2:2 (bramki Adam Filec 2)

RKP - SFC Opava I 0:2

Stal Mielec - RKP 1:1 (Igor Wieczorek)

RKP - Rozwój Katowice 0:3

APN Knurów II - RKP (Kacper Bernacki, Adrian Kryszczak, Adam Filec, Antoni Baranek)

RKP - AS Progress Kraków 0:2

Gwarek Zabrze - RKP 2:5 (Adam Filec 2, Adrian Kryszczak, Kamil Świerczyna, Antoni Baranek)

RKP - Orzeł Mokre 2:1 (Adam Filec 2)

Czyli 11pkt 14 bramek strzelonych, 13 straconych i 5 miejsce w swojej grupie. W grupie A piąte miejsce zajęła drużyna Zagłębia Sosnowiec, która również miała 11 pkt, ale gorszy bilans bramkowy od naszego zespołu, dzięki czemu zagramy jutro w Lidze Mistrzów z zespołami: AS Progres Kraków, SFC Opava I, Stal Mielec, Cracovia Kraków, Słowik Olkusz, Piast Gliwice, Legia Warszawa Soccer School.

Cóż powiedzieć o naszych występach? Troszkę trwało zanim dostosowaliśmy się co do wymagań turnieju i poziomu przeciwników. Drużyny, które występują w turnieju potrafią szybko operować piłką i grać piłką, oraz konstruować akcje przemyślane, przygotowane i składne. Dla Nas to bardzo cenne doświadczenie i nauka. Wszyscy wiemy, że im wyższy poziom, tym szybsza gra zarówno piłką jak i z piłką. Nie raz najmniejszy błąd, zawahanie bądź nie zdecydowanie, kończyło się stratą piłki a czasem i bramki. Błędne ustawienie, zbyt daleko od przeciwnika, powodowały nasze nie raz spóźnienie z interwencją i podejściem do gry.  Jednak z upływem czasu potrafiliśmy się coraz szybciej organizować, operować piłką, organizować się. Przekładało się to na coraz większą ilość składnych akcji, sytuacji bramkowych, czy nawet bramek. Z pewnością czekają Nas jeszcze trudniejsze zmagania i spotkania w niedziele. Jeśli jednak wyciągniemy wnioski z soboty, poprawimy błędy, to jesteśmy w stanie lepiej się zaprezentować w niedzielnych rozgrywkach. I taki też stawiamy sobie cel na niedziele, DOBRĄ GRĘ, lepszą niż w sobotę bo stać Nas na to. Warto zaznaczyć iż każdy zawodnik miał swój czynny, nie mały udział w sobotniej rywalizacji. Czasem nawet okupiony bólem, czy drobnymi urazami. Dlatego dzisiejszego wieczoru trzeba zadbać o swoje zdrowie, by móc solidnie się jutro zaprezentować.

Niedziela, zbiórka 7:50 RKP, 8:30 Knurów (prosimy o sms do Trenera Kurca o informację jeśli ktoś będzie na miejscu w Knurowie)

Pamiętamy o sprzęcie meczowym, zarówno białych i czarnych strojach meczowych, ochraniaczach, butach, czymś do picia (napoje gazowane oraz słodkie są zabronione!), małych przekąskach. Przygotować sobie także zamienną bieliznę, dresie oraz ortalionach.