Progres w niedziele

Słowo klucz, które podsumowuje drugi dzień turnieju w Knurowie to "Progres". Awansując do rozgrywek Ligi Mistrzów turnieju w Knurowie, byliśmy najniżej sklasyfikowaną drużyną z 9 zespołów w grupie. Mając tą świadomość chcieliśmy zaprezentować progres w naszej grze względem soboty, pokazać jak najlepszą naszą grę i umiejętności. W spotkaniach z wymagającymi przeciwnikami nie było dla nas priorytetem wygrywanie, lecz zmierzenie się z dobrymi zespołami, oraz pokazanie swoich jak najlepszych umiejętności i solidnej dobrej gry. Porównując nasze granie z występami w niedziele można uznać iż właśnie ten nasz progres w grze był widoczny. Po zakończeniu turnieju już wiemy iż 3 najlepsze zespoły w Lidze Europy a także 3 zespoły z pierwszej czwórki Ligi Mistrzów to zespoły z naszej sobotniej grupy B, z czego płynie wniosek iż grupa B miała w swoich szeregach lepsze zespoły.

Niedzielne zmagania zaczęliśmy spotkaniem z AS Progres Kraków, z którym dzień wcześnie przegraliśmy po dobrej grze 2:0, zaś w niedziele prowadząc 1:0 kończymy przegrywając 2:3. Jest progres? Jest! To właśnie AS Progres Kraków okazał się najlepszym zespołem Turnieju w Krakowie i zasłużenie odniósł zwycięstwo w całym turnieju.

Drugie spotkanie to rewanż z Rozwojem Katowice, które remisujemy 2:2, gdzie dzień wcześniej przegraliśmy 0:3. Progres jest!

Spotkanie numer 3 to rewanż z Opavą I to porażka 0:1, zaś dzień wcześniej to porażka nasz 0:2.

Czwarte spotkanie w niedzielne przedpołudnie to rewanż ze Stalą Mielec, który przegrywamy 2:1. Dzień wcześniej uzyskaliśmy lepszy rezultat remisując 1:1.

Piąte spotkanie to pierwszy mecz z serii czterech spotkań z drużynami, które dzień wcześniej grały w grupie A. Rozpoczęliśmy od konfrontacji z Cracovią Kraków przegrywają 0:1.

Pierwsze 5 spotkań niedzielnych to jeden remis i 4 porażki jedną bramką. Ktoś powie że pechowe. Jednak, każde z tych spotkań mogło zakończyć się innym rezultatem, chociaż remisami. Każde ze spotkań były bardzo wyrównane. O poszczególnych wynika decydowała skuteczność. W każdym z tym spotkań mieliśmy zarówno ładne, składne akcje zespołowe, otwarcia gry, budowanie akcji podaniami. Ale zdarzały się także błędy zarówno techniczne jak i inne, które decydowały o stratach bramek. Po za spotkaniem z Cracovią, kreowaliśmy sobie sytuację bramkowe zarówno po akcjach indywidualnych czy zespołowych.

Szóste spotkanie to pojedynek na szóstkę. Niestety nie dla nas. Zmęczenie, drobne urazy, poważniejsze kontuzje, składają się na nasz najsłabszy mecz turniejowych zmagań. Wysoka porażka 6:1 z Słowikiem Olkusz była dla nas najcięższą lekcją dwudniowych zmagań. W tym spotkaniu nic nam nie wychodziło, a przeciwnik z każdej swojej sytuacji strzelał bramki i wykorzystywał każde nasze błędy.

W końcu w siódmym i ósmym spotkaniu odnosimy zwycięstwa, w których to my jesteśmy zespołem lepszym, który stwarza sobie co najmniej po kilka sytuacji na mecz, zaś nie pozwalając przeciwnikowi na stworzenie zagrożenia pod naszą bramką. Zwycięstwo 2:1 z Piastem Gliwice i 1:0 z Legia Warszawa Soccer Schools poprawiają nasze nastroje. Mimo zmęczenia i kontuzji, na dwa spotkania zmobilizowaliśmy się, na jeszcze dodatkowy wysiłek by móc zaprezentować się lepiej niż w meczu z Olkuszem. Udaje się się to w 100%, dobra gra przekłada się na minimalne zwycięstwa, które powinny być wyższe, bo w każdym spotkaniu co chwilę wyprowadzaliśmy akcję ofensywne, każdą stroną boiska. Akcję i zespołowe i indywidualne.

Klasyfikacja turnieju w Knurowie:

1. AS Progres Kraków
  2. SFC Opava I
  3. Słowik Olkusz
  4. Stal Mielec
  5. Cracovia Kraków
  6. Rozwój Katowice
  7. RKP ROW Rybnik
  8. Piast Gliwice
  9. Legia Warszawa
  10. Raków Częstochowa
  11. Orzeł Mokre
  12. Gwarek Zabrze
  13. Zagłębie Sosnowiec
  14. APN Knurów II
  15. SFC Opava II
  16. AP Bielik
  17. APN Knurów I
  18. Concordia Knurów

Pierwszej 9 zespołów uczestniczyło w niedziele w rozgrywkach w ramach Ligi Mistrzów, zaś zespoły z miejsc 10-18 zmierzyły się w ramach rozgrywek Ligi Europy. Tak więc w 18 zespołowej stawce zajmujemy 7 miejsce. Warto zwrócić uwagę i na podstawie tabeli końcowej można wysnuć wnioski, iż grupa B, w której graliśmy miała w swoich szeregach mocniejsze zespoły. Drugi wniosek jest taki iż ze wszystkich Śląskich drużyn, które brały udział w zmaganiach zajmujemy 2 miejsce za Rozwojem Katowice, zaś za nami sklasyfikowane są zespoły: Piast Gliwice, Raków Częstochowa, Orzeł Mokre, Gwarek Zabrze, Zagłębie Sosnowiec, APN Knurów, AP Bielik Ruda Śląska, Concordia Knurów.

Wnioski płynące dla nas? To potrzeba rywalizowania z najlepszymi, najlepszymi z województwa czy nawet spoza województwa. Trzeba szukać możliwości rywalizowania i spotykania się z najlepszymi drużynami. Być może nawet ze starszymi drużynami, ze starszych roczników. Mieliśmy problemy z drużynami, którzy grali w bardziej ostry, agresywny sposób, jak np Czeska drużyna SFC Opava. Ciągle musimy doskonalić technikę, poprawiać szybkość gry zarówno piłką jak i z piłką. Takie zmagania turniejowe z takimi zespołami są bezcennym doświadczeniem, pokazującym w którą stronę musimy iść by stawać się coraz lepszymi, a także pokazując aktualny nasz poziom sportowy. Jest dobrze, ale chcemy być lepsi, robiąc każdym treningiem, turniejami i spotkaniami krok do przodu. Dlatego praca, praca, praca... Trening, trening, trening...

Najbliższe treningi to poniedziałek i środa godzina 18:00.

W najbliższym czasie także pojawią się zdjęcia z turnieju w galerii. Prosimy obserwować galerie.

Serdecznie dziękujemy Rodzicom za wsparcie podczas turnieju, który kosztował wiele sił zawodników. Wsparcie i obecność Rodziców, dla Młodych Piłkarzy jest bezcenna. Gratulacje dla Zawodników. Przez dwa dni rozegrali 4 godziny gry, z wieloma zespołami, co na pewno kosztowało ich wiele wysiłku.