Akademie Klasy Extra - turniej Funinio organizowany przez Ekstraklasa S.A

W środę nasza drużyna uda się do Zabrza, na organizowany przez Ekstraklase S.A turniej Funinio Akademie Klasy Ekstra.

Skład na turniej: Biernacki, Karwot, Maszczyk, Filec, Gamoń, Wojciechowski, Kryszczak, Baranek.

By wziąć udział w turnieju, nasza drużyna musiała zostać zaproszona przez gospodarza turnieju, czyli Górnik Zabrze. Turnieje Funinio odbywają się na obiektach klubów występujących w ekstraklasie, a organizatorami są Ekstraklasa S.A oraz Fundacja Ekstraklasy.

Jest to bardzo duża, dobrze zorganizowana impreza, gdzie występują najlepsi zawodnicy z regionu w danej kategorii wiekowej. Patronami imprez są gwiazdy klubów gospodarzy, zawodnicy lub piłkarze którzy są legendami danych zespołów.

Turniej nie odbywa się jednak na typowych piłkarskich zasadach. Mecze toczą się na 4 bramki a na boisku rywalizuje ze sobą w sumie 6 a czasem 7 zawodników, wszystko zależy od wyników. Nie ma klasycznych karnych, autów czy rzutów rożnych a mecze sędziują... zawodnicy którzy grają! Czasem gdy zawodnicy z dwóch drużyn na boisku mają problem podjąć właściwą decyzję, wtedy ewentualnie pomaga im sędzia.

Niewątpliwie czeka nas kolejna super piłkarska przygoda. Nowe doświadczenie, które na pewno nas piłkarsko wzbogaci. Z pewnością na takich turniejach są potencjalni przyszli zawodnicy ekstraklasy, oraz kto wie, może i reprezentacji.

Wszelkie informację udzieli dziś Trener za treningu.